Nasza strona korzysta z plików cookie - dowiedz się więcej.
A+ A-

"Złote Gody" i "Diamentowe Gody" Radymno 28.09.2017r.

Dodano: 9 miesięcy temu (03.10.2017, o godzinie 15:42)

Rodzina jest pierwszą
i podstawową ludzką wspólnotą.
Jest środowiskiem życia
i środowiskiem miłości”.
Św. Jan Paweł II

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale „Złote Gody” oraz "Diamentowe Gody" to jubileusz niezwykły, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. Niezwykłe są też Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, którymi Prezydent RP odznacza pary małżeńskie. Symbolicznie wyrażają one uznanie władz polskich dla wartości życia i rodziny oraz wdzięczność za ofiarny, codzienny trud, odpowiedzialność, zgodność pożycia i poświęcenie. W obecnych trudnych latach dla małżeństw, przy dużej ilości rozwodów i krótkim trwaniu związków małżeńskich, jubileusz 50 wspólnych lat jest czymś wyjątkowym.Wspólne pól wieku, to dowód wzajemnej miłości, zrozumienia istoty związku małżeńskiego i zbudowania trwałej rodziny.
Dwadzieści siedem wyjątkowych par małżeńskich w czwartek 28 września w sali lustrzanej Urzędu Miasta w Radymnie otrzymało medale przyznane przez Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Uroczystego aktu dekoracji medalami dla osób, które przeżyły ze sobą 50 lat oraz 60 lat dokonał Wójt Gminy Radymno Bogdan Szylar oraz Burmistrz Miasta Radymno Krzysztof Roman. Przy wręczaniu medali towarzyszył im także Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Radymnie Henryk Nepelski.
Dostojnym Jubilatom wręczono odznaczenia, pamiątkowe dyplomy, upominki oraz kwiaty. Dodatkowo klimat tej uroczystości umiliły swą grą i śpiewem dzieci z Przedszkola Samorządowego i Przedszkola Parafialnego w Radymnie oraz młodzież Zespołu Pieśni i Tańca „Ostrowiacy”
z Ostrowa.
Wszystkim Jubilatom w imieniu Władz Samorzadowych Gminy Radymno jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje i dziękujemy, że zechcieli tak licznie przybyć na zorganizowane dla nich spotkanie.

Wróć do kategorii Aktualności