Nasza strona korzysta z plików cookie - dowiedz się więcej.
A+ A-

Wycieczka najzdolniejszych uczniów do Warszawy - już po raz drugi.

Dodano: 11 miesięcy temu (14.06.2017, o godzinie 12:14)

Już po raz drugi Pan Wójt –Bogdan Szylar ufundował wycieczkę do Warszawy najzdolniejszym uczniom klas gimnazjalnych z naszej Gminy. Wycieczka odbyła się 13.czerwca 2017roku.

Pierwszym punktem programu był spacer po malowniczych Łazienkach Królewskich. Uczniowie podziwiali „ Teatr na wodzie”, pałace i rezydencje ówczesnej monarchii z czasów oświecenia. Następnie uczestnicy wycieczki mogli odwiedzić Pałac Prezydencki. Z wielkimi emocjami oglądano przepiękne wnętrza, w których na co dzień przebywa Głowa Państwa.

Głównym punktem programu była wizyta w Sejmie. Dzięki Pani przewodnik, która wspaniale przedstawiła wielowiekową i bogatą tradycje funkcjonowania Sejmu – odbyła się tu swoista lekcja historii i wiedzy o społeczeństwie.

Ostatnim obiektem zwracającym szczególną uwagę był  sławny Stadion Narodowy. Można było zobaczyć go wewnątrz i podziwiać ogromny wkład pracy włożony w jego istnienie. Miłośnicy sportu mogli poczuć się jak dziennikarze – sprawozdawcy, gwiazdy sportowe udzielające wywiadu, a także zawodnicy podczas meczu.

Wycieczka ta z pewnością na długo zostanie w pamięci uczniów, którzy docenieni przez Pana Wójta za ciężką pracę, wdzięczni za wspaniały wyjazd zobowiązali się do dalszej systematycznej pracy w nowym roku szkolnym.

Wróć do kategorii Aktualności