Nasza strona korzysta z plików cookie - dowiedz się więcej.
A+ A-

Uroczystość przekazania Betlejemskiego Światełka Pokoju na przejściu granicznym Korczowa - Krakowiec

Dodano: 5 miesięcy temu (07.01.2019, o godzinie 12:49)

 „Potrzebujemy ewangelicznego świadectwa naszego życia, żeby być tym światłem, które niesiemy jako harcerze - Płomień zapalony w Grocie Narodzenia w Betlejem. Chcemy rozpalać tę miłość i pokój w innych ludziach”.

                                                                                                                       ks. Rafał Łaskawski

          Zgodnie z wieloletnią tradycją dnia 4 stycznia 2019 r. o godz. 12.00 na przejściu granicznym Korczowa – Krakowiec odbyło się uroczyste przekazanie mieszkańcom Rejonu Jaworowskiego Betlejemskiego Światełka Pokoju.
          Od 1991 roku Betlejemskie Światełko orgaznizowane jest przez Związek Harcerstwa Polskiego. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej – na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy, Białorusi, na zachód do Niemiec, a nawet na północ do Danii. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Przekazywane „z rąk do rąk” Światełko jest znakiem pokoju, symbolem pojednania między narodami i otwartością na wzajemne porozumienie.
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele duchowieństwa oraz władz samorządowych – w tym Wójt Gminy Radymno oraz mieszkańcy sąsiadujących ze sobą terenów, miejscowości.

Wróć do kategorii Aktualności