Nasza strona korzysta z plików cookie - dowiedz się więcej.
A+ A-

Uroczystość Pasowania na Ucznia w Szkole Podstawowej w Ostrowie 30.10.2017r.

Dodano: 1 rok temu (07.11.2017, o godzinie 14:19)

W poniedziałek 30 października 2017r. w Szkole Podstawowej w Ostrowie odbyła się uroczystość pasowania na ucznia klasy I, wktórym udział wzięli:Wójt gminy Radymno - Bogdan Szylar, Dyrektor Anna Michalska oraz rodzice.

Jest to dzień, na który czeka każdy „pierwszak”. Wczasie akademii uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności i wiedzę zdobytą podczas pierwszych miesięcy nauki. Chcąc zostać pełnoprawnymi członkami braci uczniowskiej musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu śpiewu, recytacji, wiadomości geograficzno–przyrodniczych i znajomości zasad ruchu drogowego, a to wszystko przy współpracy króla i królowej i giermka z  „Krainy Szkołolandii”. Po zakończonym turnieju złożyli uroczyste ślubowanie, a pani dyrektor Anna Michalska pasowała ich na uczniów Szkoły Podstawowej w Ostrowie.

Uroczyste przyrzeczenie dbania o  dziecko i doceniania w Nim tego co najlepsze złożyli również rodzice pierwszoklasistów.

Po części artystycznej i złożeniu ślubowania głos zabrał Wójt Gminy Radymno pan Bogdan Szylar , który podziękował dzieciom za ich prezentację artystyczną, życzył wielu sukcesów w nauce oraz rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

Następnie„bohaterowie dnia” zostali obdarowani prezentami od pana Wójta, rodziców, wychowawczyni oraz od starszych kolegów i koleżanek.

 Na zakończenie uroczystości i po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia na wszystkich czekał słodki poczęstunek.

 

 

Tekst: Zofia Maziarz

Wróć do kategorii Aktualności