Nasza strona korzysta z plików cookie - dowiedz się więcej.
A+ A-

Triathlon po raz pierwszy.

Dodano: 7 miesięcy temu (13.06.2018, o godzinie 10:29)

Triathlon po raz pierwszy

 

Kilkudziesięciu zawodników z całej Polski rywalizowało w ostatnią niedzielę, 10 czerwca w pierwszych na naszym terenie zawodów triathlonowych. Trasa zawodów przebiegała m.in. drogami naszej Gminy, gdzie rozegrała się konkurencja kolarska.

            Podczas zawodów Triathlon Radymno, które swój start i metę miały na terenie ZEK-u w Radymnie, zawodnicy mieli do pokonania trasę składającą się z pływania, jazdy na rowerze oraz biegu. Na koronnym dystansie (olimpijskim) triathloniści przepłynąć musieli 1,5 km, przejechać 40 km oraz przebiec kolejne 10 km. Najlepszy z nich, Maciej Brzyski z Krakowa potrzebował na to zaledwie 2 godzin i 16 minut.

            Mieszkańcy naszej Gminy mogli zobaczyć sportowców, nie wychodząc z domów. Trasa rowerowa biegła bowiem przez miejscowości Święte i Sośnica, prowadząc do miejscowości Niziny.

            Warto podkreślić, że Gmina Radymno była współorganizatorem imprezy, która odbywała się po raz pierwszy na Podkarpaciu. O zabezpieczenie trasy, a co za tym idzie, bezpieczeństwo zawodników zadbali m.in. nasi Strażacy Ochotnicy.

Wyniki zawodów znaleźć można na stronie chronotex.pl.

Wróć do kategorii Aktualności