Nasza strona korzysta z plików cookie - dowiedz się więcej.
A+ A-

Wielkie świętowanie w Szkole Podstawowej w Korczowej

Dodano: 3 tygodnie temu (13.11.2019, o godzinie 14:12)

    Dnia 12 listopada 2019 r. w Korczowej odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości połączone z poświęceniem placu zabaw i Otwartej Strefy Aktywności oraz pasowaniem na ucznia klasy I.
    Uroczystości rozpoczęła Msza Św. o godz. 15.00 w miejscowym kościele p.w. Jakuba Apostoła, celebrowana przez  ks. Wiesława Słysza. Następnie wszyscy zgromadzeni udali się pod tablicę pamiątkową przy Szkole Podstawowej, gdzie wspólnie odśpiewano hymn. W dalszej części Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego oraz Wójt Gminy Radymno wraz z przedstawicielem Straży Granicznej złożyli kwiaty. Kolejną częścią uroczystości było poświęcenie placu zabaw i otwartej strefy aktywności.
     Zaproszeni goście udali się do świetlicy wiejskiej, gdzie odbyło się pasowanie na ucznia klasy I oraz akademia z okazji 11 listopada, Święta Niepodległości – szczególnego dnia dla każdego Polaka. Uczniowie SP w Korczowej także pamiętają o tej ważnej dacie w historii naszego kraju i pragną uroczyście obchodzić to Święto, czcić bohaterstwo i waleczność przodków.
    Uczniowie z pomocą nauczycieli przygotowali podniosłą i wzruszającą akademię, podczas której wybrzmiały piękne polskie pieśni mówiące o tym, czym dla każdego z nas jest Ojczyzna, recytowano wiersze mówiące o pięknie naszego kraju, a także zaprezentowano film przypominający burzliwą historię i walkę Polaków o odzyskanie upragnionej wolności.
    Na zakończenie uroczystości uczniowie, nauczyciele i rodzice wspólnie świętowali ten szczególny i radosny dzień.

Wróć do kategorii Aktualności