Nasza strona korzysta z plików cookie - dowiedz się więcej.
A+ A-

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości - Szkoła Podstawowa w Skołoszowie.

Dodano: 11 miesięcy temu (21.11.2017, o godzinie 11:12)

   W środę, 15 listopada 2017 r. uczniowie klasy 7 i II oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej Skołoszowie odwiedzili firmy Greinplast Plus i Castorama z siedzibami w Przemyślu. Wycieczka zrealizowana była w ramach  Programu Otwarta Firma opracowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

 Projekt ten dał uczniom możliwość udziału w obchodzonym w 60 krajach Światowym Tygodniu  Przedsiębiorczości 2017, którego pomysłodawcami są: były premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana.

Realizacja tego przedsięwzięcia wpisuje się w działania związane z doradztwem zawodowym w kontekście planowania kariery przez uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

  Celem przedsięwzięcia było zapoznanie młodzieży z zasadami funkcjonowania przedsiębiorstw oraz roli i zadań pracowników na poszczególnych stanowiskach. Uczniowie mieli okazję zweryfikowania swoich wyobrażeń o funkcjonowaniu i działalności firm.  Poznali stanowiska pracy i cechy dobrego pracownika, które mogli porównać  z własnymi  predyspozycjami. Przybliżone im zostało także znaczenie przedsiębiorstw w długofalowej perspektywie rozwoju społeczności lokalnej.

Te ciekawe i niekonwencjonalne zajęcia uświadomiły młodzieży, iż planowanie swojej kariery zawodowej należy rozpocząć już na obecnym etapie edukacji. Ukazały  również  to, że chociaż w szkole nabywają wiele umiejętności, to aby być dobrym pracownikiem trzeba nieustannie się szkolić i poszerzać swoje kompetencje. O sukcesie firmy decyduje przecież wysiłek  każdego jej pracownika i jasna strategia działania.

 

Tekst:

Iwona Grabowska-Broda

Nauczycielka Szkoły Podstawowej w Skołoszowie

Wróć do kategorii Aktualności