Nasza strona korzysta z plików cookie - dowiedz się więcej.
A+ A-

Rusza modernizacja dworca PKP w Radymnie

Dodano: 2 tygodnie temu (01.10.2019, o godzinie 21:29)

     Polskie Koleje Państwowe wybrały wykonawcę modernizacji zabytkowego dworca kolejowego w Radymnie na Podkarpaciu. Nieczynny obecnie budynek nie tylko odzyska dawną świetność, ale także zostanie przystosowany do współczesnych oczekiwań wszystkich pasażerów, w tym osób o ograniczonej mobilności. Prace na dworcu rozpoczną się najpóźniej w połowie października br. Przebudowany dworzec zostanie oddany do użytku pasażerów do końca 2020 roku. Informacja została przekazana podczas zorganizowanego briefingu dla mediów, w którym uczestniczyli: Poseł, b. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński, Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber, Starosta Jarosławski Tadeusz Chrzan oraz Grzegorz Kowalczyk Dyrektor Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. w Krakowie. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele miejscowego samorządu: Burmistrz Radymna Mieczysław Piziurny i Wójt Gminy Radymno Bogdan Szylar.
    Przebudowa dworca w Radymnie zostanie zrealizowana przy współfinansowaniu jej ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Koszt prac budowlanych to ponad 5,5 mln zł brutto. Dokumentacje projektową wykonała gliwicka pracowania architektoniczna An Archi Group Sp. z o.o., a Roboty budowlane przeprowadzi TEXOM sp. z o.o. z Krakowa. Przy założeniu, że dalsze prace będą przebiegały zgodnie z harmonogramem, inwestycja powinna zostać zrealizowana do końca 2020 roku.
    W czasie pobytu w Radymnie Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber odwiedził Urząd Gminy Radymno, gdzie podejmowano wspólne dyskusje o wsparciu ważnych zadań inwestycyjnych samorządu gminnego w ramach rządowej polityki spójności.

Wróć do kategorii Aktualności