Nasza strona korzysta z plików cookie - dowiedz się więcej.
A+ A-

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.

Dodano: 8 miesięcy temu (13.09.2017, o godzinie 12:15)

„Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.”

- Stefan Żeromski

Uczniowie naszej gminy uroczyście zainaugurowali rozpoczęcie nowego roku szkolnego. I choć jest to niechybna oznaka, że czas wakacyjnego wypoczynku i beztroski bezpowrotnie minął, to uczniowie nie wydawali się tym przejmować. Pełni energii, zapału i siły zjawili się dzisiaj by wraz z dyrekcją, gronem pedagogicznym, rodzicami, przedstawicielami władz lokalnych i przede wszystkim, swoimi przyjaciółmi, wspólnie zapoczątkować kolejny rok wytężonej pracy.

W związku z reformą oświaty i podjęciem decyzji o likwidacji gimnazjów, oczy wielu zwrócone są w stronę tej właśnie instytucji. Podczas przemówienia skierowanego do dyrekcji, nauczycieli i uczniów gimnazjum, Wójt Gminy Radymno Bogdan Szylar wspomniał, jak duże wyzwanie stoi przed władzami gminy, dyrekcją i rodzicami, w związku z wspomnianą reformą. Dodał również, iż wierzy, że wspólnymi siłami zostanie ona w możliwie jak najlepszy sposób przeprowadzona.

Pomimo, że dzisiejszego dnia nie dopisała pogoda, nie ostudziło to zapału oraz podniosłego nastroju, który miejmy nadzieję utrzyma się przez kolejne dziesięć miesięcy. Uczniom życzymy by szkoła była dla was miejscem, gdzie oprócz zdobywania wiedzy rozwijać będziecie swoje zainteresowania i pasje, a także miejscem, gdzie nawiążecie długoletnie przyjaźnie. Nieocenioną pomocą będzie wsparcie nauczycieli odpowiedzialnych za kształcenie i wychowywanie. Życzymy im wytrwałości i satysfakcji z pracy, niech ten rok pełen będzie sukcesów i miłych wspomnień.

Wróć do kategorii Aktualności