Nasza strona korzysta z plików cookie - dowiedz się więcej.
A+ A-

Podkarpacki Program Odnowy Wsi także w Gminie Radymno.

Dodano: 11 miesięcy temu (26.07.2017, o godzinie 07:41)

Cztery gminy z terenu powiatu jarosławskiego – Pruchnik, Pawłosiów, Radymno i Laszki, otrzyma dofinansowanie w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi. To już druga edycja programu realizowanego przez Samorząd Województwa Podkarpackiego. Tym razem w grupie beneficjentów znalazły się nowe sołectwa, które nie uczestniczyły w realizacji zadań w latach 2011-2016. Umowy ze strony samorządu podpisali: marszałek Władysław Ortyl i członek zarządu Lucjan Kuźniar.

W przypadku gminy Pawłosiów planowana jest budowa trybun na boisku w Kidałowicach; gminy Radymno urządzenie siłowni zewnętrznej w Skołoszowie; gminy Pruchnik zakup wyposażenia kuchni i świetlicy w remizie OSP w Jodłówce Parcelacji; zaś gminy Laszki utwardzenie wjazdu, miejsca pod kosz do koszykówki oraz zakup wyposażenia na małe boisko do gier w Wietlinie.

Całościowe wsparcie obejmie 69 gmin z terenu województwa podkarpackiego na łączną kwotę 681 190,68 zł. Pomoc finansowa ze środków budżetu województwa wynosi maksymalnie 50% całkowitej wartości zadania i nie może przekroczyć 10 000 zł. Środki te zostaną przeznaczane na współfinansowanie zadań realizowanych w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020.

W tegorocznym naborze 97 gmin złożyło wnioski o przyznanie pomocy. Zostały one  poddane ocenie formalnej i merytorycznej zgodnie ze Szczegółowymi warunkami i trybem przyznawania pomocy finansowej z Budżetu Województwa Podkarpackiego w 2017 r. w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020.

Celem programu jest wspieranie obszarów wiejskich związanych z rozwijaniem pozarolniczych form aktywności mieszkańców wsi. Zakłada on integrację i aktywizację społeczności wiejskiej poprzez realizację działań mających na celu zaspokajanie potrzeb społecznych i kulturalnych oraz zachowania dziedzictwa kulturowego a także modernizacji przestrzeni wiejskiej.

Info. UMWP, własna. Zdj. Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Wróć do kategorii Aktualności