Nasza strona korzysta z plików cookie - dowiedz się więcej.
A+ A-

„NASZA NIEPODLEGŁA” - obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Ostrowie

Dodano: 2 tygodnie temu (15.11.2019, o godzinie 08:06)

    Dnia 11.11.2019 roku w Szkole Podstawowej w Ostrowie odbyły się uroczyste obchody 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Swoją obecnością zaszczycili nas: wójt Gminy Radymno pan Bogdan Szylar z małżonką, skarbnik Gminy Radymno pani Lucyna Piruta, ks. proboszcz Robert Łuc, radna powiatu jarosławskiego, dyrektor wojewódzkiego Szpitala w Żurawicy i Przemyślu pani Barbara Stawarz, kierownik kancelarii pan Błażej Piliszko z małżonką, kierownik referatu inwestycji pani Beata Gałęza z mężem, radni Gminy Radymno - pan Józef Blok i pan Paweł Siara z małżonkami, pan Józef Sobolewski, główna księgowa GOPS pani Grażyna Olech oraz  przedstawiciele Rady Rodziców: panie Beata Blok, Marzena Duda, Anna Gilarska oraz pan Krzysztof Skotnicki, cała społeczność szkolna, młodzież, rodzice, dziadkowie, mieszkańcy wsi i sympatycy szkoły.
   O 12.00 dumnie zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”, płynący z setek gardeł i serc uczestników, którym wtórował  akompaniament Kapeli Zespołu Pieśni i Tańca ,,Ostrowiacy’’. Tym samym przyłączyliśmy się się do ogólnopolskiej akcji ,,Niepodległa do hymnu”. Następnie pani dyrektor Anna Michalska przywitała licznie zgromadzonych.
   Kolejnym punktem programu, tej radosnej i wyjątkowej uroczystości, była część artystyczna. Na scenie znakomicie zaprezentowali się najmłodsi artyści z zerówki oraz uczniowie klasy II, VI i VIII, którzy słowem, piosenką, tańcem  ukazali  długą i trudną drogę do niepodległości oraz złożyli hołd walczącym, i poległym za wolną Polskę. Prezentacja multimedialna oraz liczne rekwizyty: mundury wojskowe, ekspozycje hełmów i szabli życzliwie udostępnione przez mieszkańców Ostrowa pozwoliły głębiej przeżyć, zrozumieć oraz zapamiętać minione wydarzenia. Tysiące Polaków oddało swoje życie, abyśmy mogli teraz żyć w wolnej Ojczyźnie, uczyć się, rozwijać i pracować. Musimy z wdzięcznością o tym pamiętać, nie tylko od święta.
    W tym pięknym dniu, gdzie wszyscy uczestnicy pokazali, że jesteśmy biało-czerwoną rodziną, głos zabrał wójt Gminy, który w szczególny sposób docenił występy artystów, zaangażowanie środowiska lokalnego w obchodach święta niepodległości, podkreślając ważność kształtowania postaw patriotycznych.
    Niezapomnianym przeżyciem dla zgromadzonych, było również wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Zjednoczyło się młode, starsze oraz najstarsze pokolenie i  stworzyło podniosłą, pełną radości atmosferę. Jeszcze raz  powróciło do tych  ważnych wydarzeń, przypomniało historię Polski.
    Udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości to nie tylko manifestacja naszej świadomości narodowej, ale także wyraz  patriotyzmu i wdzięczności za wolną Polskę. Nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, kim jesteśmy i gdzie tkwią nasze korzenie.  

Wróć do kategorii Aktualności