Nasza strona korzysta z plików cookie - dowiedz się więcej.
A+ A-

Jubileusz 50–lecia pożycia małżeńskiego

Dodano: 2 tygodnie temu (29.09.2019, o godzinie 18:55)

Jak przeżyć wspólne 50 lat w zgodzie, miłości i wzajemnym szacunku? Jaka jest recepta na udane małżeństwo?
Na te pytania odpowiedź znają pary, które stanęły na ślubnym kobiercu 50 lat temu.

    Urząd Miasta Radymno wraz z Urzędem Gminy zorganizował uroczyste spotkanie par małżeńskich z terenu miasta i gminy, obchodzących rocznicę 50. lecia wspólnego pożycia małżeńskiego. Tegoroczna uroczystość uhonorowania miała miejsce w piątek, 27 września br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Radymnie. Słowa uznania do dostojnych Jubilatów, podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie, za piękny przykład dla młodego pokolenia skierowali włodarze miasta i gminy Radymno. Wasze małżeństwa to przykład wzajemnej miłości i zrozumienia. To wzór mądrego życia i przykład, że każde trudności czy przeciwności losu, gdy dźwiga się razem, stają się lżejsze – stwierdził w przemówieniu Wójt.
     W spotkaniu udział wzięło 22 pary: 14 par z terenu miasta i 8 par z terenu gminy, które z rąk Burmistrza Miasta Mieczysława Piziurnego oraz Wójta Gminy Bogdana Szylara otrzymały „Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.  Oprócz medali zostały wręczone kwiaty, pamiątkowe listy gratulacyjne, stosowne legitymacje oraz drobne upominki. To wyjątkowe wydarzenie uświetniły występy artystyczne Zespołu „Mali Radymianie” oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ostrowie. Był także czas na wspólną pamiątkową fotografię, po której wszyscy goście wznieśli toast symboliczną lampką szampana za zdrowie małżonków.  Podczas towarzyskiej części spotkania serdecznym rozmowom nie było końca, a twarze jubilatów zdradzały ogromne przejęcie i wzruszenie.

Jubileusz 50–lecia pożycia małżeńskiego obchodzili:

 1.  Mieczysław i Helena Wróbel
 2. Jan i Józefa Florek
 3.  Stanisław i Władysława Świąder
 4. Jan i Zofia Żelak
 5. Paweł i Wiesława Zając
 6. Bogdan i Olga Kożak
 7. Michał i Zofia Folis
 8. Stanisław i Wanda Rabczak
 9. Marian i Krystyna (zmarła) Czyż
 10. Eugeniusz i Helena Wiśniowski
 11. Kazimierz i Krystyna Orłowski
 12. Józef i Irena Ćwik
 13. Bogusław i Franciszka Popkiewicz
 14. Stanisław i Maria Tworzydło
 15. Michał i Natalia Ozibko
 16. Franciszek i Alicja Czternastek
 17. Gustaw i Teresa Storek
 18. Jan i Regina Miara
 19. Stanisław i Maria Król
 20. Józef i Lubomira Michałów
 21. Zdzisław i Czesława Pasiński
 22. Czesław i Helena Matula

Wszystkim parom życzymy wszystkiego najlepszego! Kolejnych lat wspólnego życia, pełnych optymizmu, radości i co najważniejsze zdrowia. Niech lata mijają w otoczeniu kochającej rodziny, dzieci i wnuków!

Wróć do kategorii Aktualności