Nasza strona korzysta z plików cookie - dowiedz się więcej.
A+ A-

Gminne zawody sportowo – pożarnicze jednostek OSP Gminy Radymno – Łazy, 30.06.2019 r.

Dodano: 4 miesiące temu (01.07.2019, o godzinie 11:36)

     W niedzielę 30 czerwca 2019 r. na stadionie sportowym w Łazach 7 męskich i 2 żeńskie drużyny w grupach MDP, A, C z  terenu Gminy Radymno stanęły do rywalizacji w dwóch konkurencjach: sztafeta i ćwiczenia bojowe.
     Na początku uroczystości Prezes Jednostki OSP Łazy Jan Fusiek złożył  meldunek o gotowości do rozpoczęcia zawodów, który przyjął Prezes Zarządu Miejsko – Gminnego OSP RP Grzegorz Błaszczyk. Następnie Wójt Gminy Radymno Bogdan Szylar oficjalnie przywitał druhów – strażaków, sędziów, zaproszonych gości i licznie przybyłych mieszkańców, życząc zaciętej i bezpiecznej rywalizacji.
     Rodziny, przyjaciele zagorzale kibicowali wszystkim uczestnikom, którzy zmagali się z nie tylko z czasem , ale i z bardzo wysoką temperaturą powietrza. Wszystkie sekcje wykazały się dużymi umiejętnościami, co pokazały podczas zaciętych pożarniczych zmagań.
     Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie z przewodniczącym  mł. bryg. Waldemarem Czernyszem na czele. Natomiast o bezpieczeństwo wszystkich uczestników zmagań pożarniczych zadbali strażacy z OSP Duńkowice, którzy czynnie włączyli się w organizację zawodów.
   Po zakończeniu rywalizacji sędzia główny zawodów przedstawił klasyfikację końcową. Druhowie – strażacy oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymali również Talony pieniężne dla oddziałów Gminnych OSP z przeznaczeniem na zakup potrzebnego sprzętu, które ufundowane zostały przez Wójta Gminy Radymno. Dzięki wspaniałej słonecznej pogodzie zawody przebiegły bez zakłóceń i w bardzo miłej atmosferze, a drużyny były mocno dopingowane przez  zgromadzoną na stadionie publiczność.
     Wyniki końcowe zawodów rozgrywanych w dwóch konkurencjach przedstawiają się następująco:

Grupa „A” mężczyźni pow. 18 lat:

I miejsce – OSP Zabłotce

II miejsce – OSP Święte

III miejsce – OSP Korczowa

IV miejsce – OSP Łazy

V miejsce – Sośnica

Grupa „C” kobiety pow. 18 lat:

I miejsce – OSP Sośnica

Grupa MDP chłopcy:

I miejsce – MDP Zabłotce

II miejsce – MDP Nienowice

Grupa MDP dziewczęta:

I miejsce MDP Sośnica

Wróć do kategorii Aktualności