Nasza strona korzysta z plików cookie - dowiedz się więcej.
A+ A-

"Niech się święci 8 marca" - Dzień Kobiet w świetlicy wiejskiej w Zamojscach

Dodano: 2 miesiące temu (11.03.2019, o godzinie 12:12)

      W niedzielę 10 marca 2019 roku o godz. 15.00 w świetlicy wiejskiej w Zamojscach odbyły się obchody Dnia Kobiet.
Na uroczystości nie mogło zabraknąć licznie przybyłych mieszkanek wsi oraz zaproszonych gości: Wójta Gminy Radymno Bogdana Szylara z rodziną, Radnej Sejmiku Województwa Podkarpackiego Anny Huk oraz Radnego Powiatu Jarosławskiego Marka Sobolewskiego.
    Świętowanie rozpoczął sołtys wsi – Krzysztof Bruk składając wszystkim reprezentantkom płci pięknej życzenia oraz podkreślił wyjątkową rolę kobiet w życiu każdego mężczyzny i całej społeczności lokalnej. Wiele ciepłych słów do zgromadzonych w świetlicy Pań skierował również włodarz Gminy Bogdan Szylar życząc im zdrowia, uśmiechu, życzliwości oraz podziękował za ich dotychczasowe zaangażowanie w działalność społeczną Gminy.
     Następnie przyszedł czas na upominki: Radny Powiatu Jarosławskiego wręczył każdej z Pań kwiaty, zaś Wójt Gminy obdarował Panie słodkościami. Miłym akcentem od Wójta było wręczenie najstarszej mieszkance wsi obecnej na uroczystości: 70 – letniej Pani Danucie drobnego upominku.
      Uświetnieniem Dnia Kobiet była prezentacja multimedialna przygotowana przez mężczyzn, która przypominała, jak kilka lat wstecz świętowano Dzień Kobiet w Zamojscach. Nie obyło się także bez wspólnych śpiewów. Sami mężczyźni umilali Paniom czas serwując przygotowane przez nich samych pyszne dania.

      To bardzo miłe kiedy zarówno starsi  mieszkańcy, jak i nieco młodsi potrafią dobrze wspólnie się bawić! Świętowanie Dnia Kobiet upłynęło w miłej i radosnej atmosferze, a podziękowaniom ze strony Pań nie było końca.

Wróć do kategorii Aktualności