Nasza strona korzysta z plików cookie - dowiedz się więcej.
A+ A-

Dom Pod Lipami - oficjalne otwarcie.

Dodano: 2 lata temu (14.06.2017, o godzinie 09:42)

To była naprawdę wzruszająca uroczystość. 9 czerwca oddano oficjalnie do użytku Dom pod Lipami w Radymnie, czyli dom dziecka prowadzony przez Powiat Jarosławski. To była doskonała okazja do podziękowania „Naszej Fundacji” z Warszawy, która była inwestorem budowy, oraz sponsorom, dzięki którym Dom pod Lipami jest najnowocześniejszą tego typu placówką w Polsce.

W uroczystości, oprócz „Naszej Fundacji” i części sponsorów, wzięli udział także przedstawiciele parlamentarzystów i władz regionu. Byli samorządowcy i radni wszystkich szczebli, z radnymi Powiatu Jarosławskiego na czele, a także goście reprezentujący różnorodne instytucje oraz urzędy: wojewódzkie, powiatowe i gminne z całego Podkarpacia. Poświęcenia dokonali ks. Andrzej Surowiec, archiprezbiter jarosławski oraz ks. Grzegorz Kowalczyk, proboszcz parafii pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Radymnie. Symboliczną wstęgę przecięli zaś Jolanta Pasynkiewicz z „Naszej Fudacji”, Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski oraz Dominik, domownik Domu pod Lipami. Nie można też nie wspomnieć o pysznym poczęstunku przygotowanym przez Zespół Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących z Jarosławia.

Dom pod Lipami, bo tak nazywa się budynek domu dziecka, zlokalizowany jest w Radymnie (do tej pory jego siedzibą był Jarosław). Nowa siedziba powstała dzięki współpracy Powiatu Jarosławskiego, prowadzącego dom dziecka, z „Naszą Fundacją”, która była inwestorem tego zadania, które kosztowało około 8 mln złotych.

Pieniądze na ten cel były pozyskiwane w bardzo rozmaity sposób, m.in. dzięki 1% oraz akcjom w których uczestniczyły takie gwiazdy, jak Borys Szyc i Sonia Bohosiewicz. „Nasza Fundacja” organizowała także coroczne Wieczory Charytatywne z udziałem wielu znamienitych gości.

W Domu pod Lipami zamieszkało 28. wychowanków. Mają do swojej dyspozycji jedno- i dwuosobowe pokoje z łazienkami. Są pomieszczenia do nauki, wypoczynku oraz rekreacji. Nie zapomniano o aneksach kuchennych. Na terenie wokół budynku jest wydzielone miejsce na plac zabaw, boiska sportowe oraz ognisko czy grilla. Jest także ogród.

 

Tekst i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Jarosławiu

Wróć do kategorii Aktualności