Nasza strona korzysta z plików cookie - dowiedz się więcej.
A+ A-

Certyfikat Rejonowy Podkarpackiej Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie dla Szkoły Podstawowej w Nienowicach

Dodano: 2 tygodnie temu (18.11.2019, o godzinie 12:56)

    Edukacja prozdrowotna od wielu lat jest w Szkole Podstawowej w Nienowicach ważnym elementem programu pracy dydaktyczno-wychowawczej. Uczestniczymy w wielu programach, projektach i kampaniach promujących zdrowy styl życia. Nasza szkoła kształci i utrwala nawyki prozdrowotne począwszy od najmłodszych uczniów, po to, aby uczyć odpowiedzialności za własne zdrowie.
    W związku z odbyciem stażu kandydackiego i zatwierdzeniem przedstawionego raportu nasza szkoła otrzymała Certyfikat Rejonowy Podkarpackiej Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie, jako potwierdzenie  wysokiej jakości pracy w obszarze promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej. Przyznanie certyfikatu świadczy o tym, że szkoła pracuje zgodnie z modelem Szkoły Promującej Zdrowie oraz jest wyrazem uznania za dotychczasowe działania. Uroczyste wręczenie dyplomu na ręce Pani Dyrektor Marty Jackowskiej miało miejsce dnia 13 listopada 2019 roku w obecności Zarządu Jarosławskiego Stowarzyszenia Oświaty i Promocji Zdrowia – Pani Prezes Teresy Krasnowskiej, Pani Anny Sawickiej, Pani Renaty Majkut – Lotycz, Pani  Moniki Kopacz i Pani Sabiny Pakuły z Referatu Oświaty oraz licznego grona rodziców. O podniosły, ale i radosny charakter uroczystości  zadbała Pani Joanna Brzoza – szkolny koordynator, która  przygotowała z uczniami, przy współudziale rodzica – Pani Marii Farbaniec inscenizację zatytułowaną O zdrowie dbamy, bo jedno je mamy.
    Dodatkową atrakcją były wielobarwne, piękne i nade wszystko zdrowe i smaczne przekąski z warzyw i nabiału przygotowane przez uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli. Degustacja była ostatnim punktem uroczystości, ale z pewnością na długo pozostanie w pamięci gości, uczniów i pracowników szkoły.
     Nadanie naszej szkole certyfikatu jest wyróżnieniem  i równocześnie obliguje  do jak najlepszego przygotowania młodych ludzi do życia, a przede wszystkim do dokonywania w przyszłości zdrowych wyborów.

           

Wróć do kategorii Aktualności