Nasza strona korzysta z plików cookie - dowiedz się więcej.
A+ A-

Cała Szkoła Podstawowa w Świętem na niebiesko...

Dodano: 1 tydzień temu (26.11.2019, o godzinie 08:51)

    Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na całym świecie. W tym dniu w wielu krajach  podejmowane są wspólne inicjatywy w celu okazania wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale jednocześnie z poważnym przesłaniem.
W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje możliwość aktywnego uczestnictwa w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie dzieci. UNICEF w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka.
    W tym roku przypada 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.
  Do światowej akcji zorganizowanej przez UNICEF z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka dołączyła Szkoła Podstawowa w Świętem. Oprócz założenia symbolicznych niebieskich strojów uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez nauczycieli pod hasłem „Aby lepiej przestrzegać praw dziecka, trzeba je lepiej poznać". Samorząd Uczniowski przygotował gazetkę  ścienną z informacjami o prawach dziecka i przyozdobił szkołę 300 niebieskimi balonami.     

 

Wróć do kategorii Aktualności