Nasza strona korzysta z plików cookie - dowiedz się więcej.
A+ A-

Aktualności

Nagrody Wójta z okazji Dnia Edukacji Narodowej

15 października w Urzędzie Gminy Radymno z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyło się spotkanie, podczas którego Włodarz Gminy Bogdan Szylar wręczył nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej. Otrzymało je 9 dyrektorów szkół i 19 nauczycieli. Było wiele serdecznych życzeń, a przede wszystkim podziękowań za ogrom pracy i wysiłek włożony w edukację i wychowanie najmłodszego pokolenia Gminy.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy pedagogicznej.

Przeczytaj cały artykuł

Życzenia na Dzień Edukacji Narodowej

Przeczytaj cały artykuł

Podpisywanie umów i wpłaty mieszkańców na projekt OZE

Przeczytaj cały artykuł

Rusza projekt instalacji OZE dla mieszkańców Gminy Radymno

W związku z wybraniem do dofinansowania przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego projektu ,,Montaż Odnawialnych Źródeł Energii tj. kolektorów słonecznych, pomp ciepła typu powietrze, paneli fotowoltaicznych oraz kotłów biomasowych dla gospodarstw indywidualnych w gminie wiejskiej Radymno na terenie gminy Radymno”  współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Działanie 3.1 Rozwój OZE, Gmina Radymno - na podstawie podpisanej umowy o dofinansowanie - przystępuje do realizacji projektu.

Przeczytaj cały artykuł

Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej w Duńkowicach zostały pasowane na uczniów

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Duńkowicach zostali pasowani na uczniów i oficjalnie przyjęci w poczet szkolnej społeczności. Uroczystość zorganizowano 10 października br. Na początku ceremonii uśmiechnięci pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie w pięknie przygotowanej akademii. W obecności społeczności szkolnej, rodziców oraz zaproszonych gości pierwszaki złożyły oficjalne ślubowanie. Następnie Dyrektor Szkoły dokonała symbolicznego pasowania, kładąc na ramieniu każdego z uczniów ołówek i wypowiadając słowa: "Pasuję cię na ucznia Szkoły Podstawowej Duńkowicach". Na zakończenie uczniowie otrzymali całe naręcza prezentów, m. in. dyplomy, tuby ze słodyczami czy edukacyjne upominki od Wójta Gminy Radymno.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy poświęcili swój czas i włączyli się w organizację uroczystości „Pasowania na pierwszoklasistę”.

Zapraszamy do obejrzenia foto relacji z tego wydarzenia!

Przeczytaj cały artykuł

Szkolenie chemizacyjne dla rolników

Przeczytaj cały artykuł

Wygrana Szkoły Podstawowej w Skołoszowie w Konkursie „#OSEWyzwanie”

Wygraliśmy dzięki OSE!!!

Przeczytaj cały artykuł

INFORMACJA Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Działając na prośbę Wojewody Podkarpackiego, Wójt Gminy Radymno podaje do publicznej wiadomości informację Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, o możliwości i terminie składania wniosków o udzielenie pomocy rolnikom poszkodowanym w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych w 2019 roku.  

Przeczytaj cały artykuł