Nasza strona korzysta z plików cookie - dowiedz się więcej.
A+ A-

Aktualności

Otwarcie przedszkola w Świętem

W dniu 03.09.2018 w miejscowości Święte otwarto nowoczesne przedszkole, które powstało w ramach projektu dofinansowanego z funduszy europejskich  „Nowoczesne przedszkola w gminie Radymno”.

Siedziba przedszkola mieści się w budynku Szkoły Podstawowej w Świętem.
W przestronnej, kolorowej  sali uczy się i  bawi 25 dzieci, w wieku od 3 do 5 lat. Przedszkole wyposażone zostało w nowoczesny sprzęt elektroniczny, materiały edukacyjne oraz atrakcyjne zabawki.

Uroczystego otwarcia dokonali wraz z rodzicami i dziećmi, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Świętem Barbara Szlag, Wójt Gminy Radymno Bogdan Szylar  oraz Radny Powiatu Jarosławskiego Marek Kisielewicz. 

Radosnym zabawom dzieci w dniu otwarcie nie było końca.

Przeczytaj cały artykuł

Podziękowanie dla rolników – Dożynki Gminne 2018.

Tegoroczne żniwa nie należały do najłatwiejszych, ale zebrany przez rolników z naszego regionu plon okazał się lepszy niż w innych rejonach kraju. W podzięce za urodzaj Gmina Radymno zorganizowała w niedzielę, 19 sierpnia tradycyjne Dożynki Gminne, które miały miejsce w Skołoszowie.

Przeczytaj cały artykuł

W Świętem świętowano ważne rocznice.

Kapryśna w ostatnim czasie pogoda w dniu 29 lipca 2018 r. okazała się łaskawa dla nas, organizatorów imprezy plenerowej w Świętem w gminie Radymno – stwierdził z zadowoleniem sołtys i zarazem radny powiatowy, Marek Kisielewicz. 

Przeczytaj cały artykuł

Szkolenie dla Rolników 9 lipiec "Restrukturyzacja Małych Gospodarstw"- sala narad Urzędu Gminy Radymno.

Przeczytaj cały artykuł